Forma prawna
Województwo
Kierunek studiów
Rodzaj studiów
     
Finanse i rachunkowość kierunek studiów
Finanse i rachunkowość
Kierunki studiów - Studia ekonomiczne
Kierunek kształci specjalistów, którzy przygotowani są do rejestracji i analizy zdarzeń gospodarczych. Absolwenci posiadać będą wiedzę z zakresu finansów i rachunkowości, funkcjonowania instytucji finansowych i banków oraz umiejętności analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno-finansowej jednostek gospodarczych.

Kierunek Finanse i rachunkowość kształci wysokiej klasy specjalistów z zakresu finansów przedsiębiorstw i ich prowadzenia ich rachunkowości. Studia na tym kierunku pozwalają współuczestniczyć w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi, zarządzać ich i stwarzają podstawy do budowy własnej kariery zawodowej w zakresie wykonywania zawodu biegłego rewidenta lub doradcy finansowego.


W trakcie studiów:

Przedmioty nauczania realizowane na kierunku Finanse i rachunkowość to m.in.: matematyka, statystyka, mikroekonomia, makroekonomia, ekonometria, finanse, rachunkowość, prawo, rynki finansowe, matematyka finansowa, analiza finansowa, rachunkowość finansowa, finanse publiczne, finanse przedsiębiorstwa, bankowość, rachunek kosztów

Po studiach:

Absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość posiadają wiedzę i umiejętności umożliwiające pracę w komórkach finansowo-księgowych przedsiębiorstw i instytucji oraz w administracji, potrafią zarządzać działem finansowo-księgowym, są również przygotowani do prowadzenia własnej firmy.
Absolwent Finansów i rachunkowości może zostać:
- analitykiem finansowym/inwestycyjnym,
- doradcą finansowym,
- doradca ubezpieczeniowym,
- księgowym w różnego typu podmiotach,
- pracownikiem banku,
- pośrednikiem finansowym,
- maklerem giełdowym.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy
Cała Polska   Białystok   Bydgoszcz   Gdańsk   Gdynia   Gorzów Wlkp   Katowice   Kielce   Kraków   Lublin   Łódź   Poznań   Olsztyn   Opole   Rzeszów   Sopot   Szczecin   Toruń   Warszawa   Wrocław   Zielona Góra  
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
ul. Młodzieżowa 31a
87-100 Toruń
www.wsb.pl/torun
 

 

Student w Bydgoszczy

Student w Bydgoszczy

phoca_thumb_s_bydgoszczMarzysz o studiach w Amsterdamie? Piękne kamieniczki, pomiędzy nimi liczne, wijące się rzeczki, fantastyczne imprezy, wszechogarniający klimat studenckiej zabawy, a do tego dobre uczelnie i mnóstwo możliwości. Myślisz – nie mam szans. Poczekaj – rozpocznij studia w Bydgoszczy, czyli „polskim Amsterdamie”. Nie wierzysz? Zaraz zmienisz zdanie.
Więcej…